Közérdekű információk

Fontos információk!

Néhány fontos, felmerülő kérdésre szeretnék válaszolni.

Tisztázzuk: az óvodába járás 3 éves kortól, de különösen 5 éves kortól KÖTELEZŐ. (mostanában többször hallom a kollégáktól, hogy tanköteles gyerekeket otthon tartanak mert így kényelmesebb. Sajnos ez így helytelen, mert napi 4 órában kötelező az óvodai részvétel.)

Hiányozni az alábbi okok miatt lehet és ezek igazolási módjai az alábbiak.

1. A 2-3 napos hiányzást nyugodtan igazolhatja a szülő. Ez lehet rövid utazás, enyhe betegség, rokonlátogatás ...stb.

2. Ha a gyermek BETEG, MINDENKÉPPEN SZÜKSÉGES AZ ORVOSI IGAZOLÁS!!  Az óvónénik akkor is feltétlenül kérik az orvosi igazolást, ha betegen küldték haza a kicsit.

3. A hosszabb idejű távolmaradást,  1 hetet meghaladóan, orvosi igazolással, vagy írásban kell kérelmezni nálam az óvodavezetőnél.
Fontos azt tudniuk, hogy nekünk minden kisgyerekről napi jelentést kell küldenünk, ezért nem a kíváncsiság hajt bennünket ez ügyben. 10 nap igazolatlan hiányzás után (sem telefonon, sem írásban) nem tudunk a gyerekről, jelentési kötelezettségünk van a Család - és Gyermekvédelem felé.
 Én úgy gondolom, hogy a mi óvodánkban a példás kommunikációra és a párbeszédre helyezzük a hangsúlyt, tehát a fent említett gyámügyi eljárás nálunk nem fordulhat elő.
Ha bármilyen, ezzel kapcsolatos kérdésük van, nyugodtan keressenek!!

Más:
Kérem a kedves Szülőket, hogy minden ruhát, amit a kisgyermek hord vagy váltóruhaként van az óvodában, legyenek szívesek jellel ellátni. (alkoholos filc, hímzés...stb) a cipőkbe ugyan így kérünk jelet. Rengeteg ruha kallódik az intézményben, ezek tárolására nincs lehetőségünk!!

Kérésem az SZMK szülők felé:
Kérem Önöket, hogy a csoport listájukat újra ellenőrizzék, ugyanis több szülő jelezte, hogy nem kapja meg az információkat. A facebookra áthelyezett levelek sokszor pontatlanok vagy másképp értelmezik őket, ezért szeretném ha  mindig azt a szöveget kapnák meg a szülők, amit én magam írtam. Inkább kérdezzenek tőlem, vagy helyetteseimtől.

Ami még kérdés, az Adventi koszorúk ügye:
Árakat még nem tudunk, mert az igényfelméréssel párhuzamosan nézzük az alapanyag árakat. Próbáljuk a legjobb és a legolcsóbb megoldást megtalálni ahhoz, hogy szép, igényes koszorúkat tudjuk készíteni. Ezért kérem Önöket, hogy bátran írják fel magukat a listára. Biztos vagyok benne, hogy a bolti áraknál jutányosabban tudnak majd barkácsolni.

Köszönöm együttműködésüket!

Vigyázzanak magukra!