GYŰJTÉS! 03.24-25.

Gyűjtést szervezünk a kárpátaljai Oltalom óvoda, valamint a térségben elszállásolt menekült gyerekek és családjaik támogatására március 24 és 25-én.

GYŰJTÉS a kárpátaljai Oltalom óvoda, valamint a térségben elszállásolt menekült gyerekek és családjaik támogatására.

Ukrajnában jelenleg bezártak az óvodák és az iskolák, számos kárpátaljai intézményt menekültszállássá alakítottak át, ahol a háború súlytotta régiókból érkező menekülteket fogadják. Emellett a helyi lakosság is számos problémával küzd, egyre magasabbak az élelmiszerárak, bizonyos termékekből hiány alakult ki.

A Hétszínvirág Óvoda a makkosjánosi görög katolikus egyházzal és az Adománytaxival együttműködve célzottan óvodás korú gyerekek és családjaik számára gyűjt higiéniai termékeket, tartóst élelmiszert, rajzeszközöket és édességet.

AMIRE SZÜKSÉG VAN

Tartós élelmiszer: száraz tészta, rizs, olaj, konzervek, szószok..

Higiéniai dolgok: fogkefe és fogkrém (felnőtt és gyerek), sampon, tusfürdő, mosogatószer, szappan.

Óvodásoknak: kifestő, rajzeszközök (ceruza, filctoll, vízfesték), kekszek, dobozos finomságok (pl. kartoncsomagolt dörmi)

Kisgyerekes családoknak: pelenka, popsitörlő, bébiétel

KIHEZ JUT EL A TÁMOGATÁS

• Menedékhelyeken elszállásolt gyerekek