Bejárási rend változás

Az óvodai élet változásai. Fontos információk!

Amint azt Önök is tudják 2020.11.03-án ismét rendkívüli helyzetet hirdetett a kormány. Ehhez igazodva, illetve a megnövekedett esetszámok miatt nekünk is változtatni kell a Házirendünkön.

Ezért óvodánkban 2020.november 11.-étől új be-és kilépési szabályokat állítottunk fel.

Az óvodába reggel 8 óráig kell beérkezni, akkor a kapuk zárnak és utána már csak a titkári bejáratnál csöngetve jelezhetik érkezésüket. Szeretnénk, ha erre nem kerülne sor, mindenki időben érkezne, mert a fertőzés elkerüléséhez szükséges fertőtlenítést a beérkezések után tudjuk elvégezni.

6.00-7.00-ig a gyermekek a titkárság felöli bejáratig jöhetnek, ott dadus néni várja őket és veszi át a szülőktől.

7.00-8.00-ig öt bejárat lesz megnyitva, mindenki megkapja, hogy milyen útvonalon és melyik bejárathoz kell kísérje gyermekét. Ott dadus néni várja, megméri a testhőmérsékletét és bekíséri a csoportba. A szülők az ajtón nem léphetnek be! Ez alól egyelőre a kiscsoportosok képeznek kivételt /bíbor, bordó, fehér, rózsaszín/ ők bekísérhetik a gyermeküket a meghatározott bejáratoknál ebben az időszakban. A gyerekeket egy felnőtt kísérje és csak a legszükségesebb ideig tartózkodjon az öltözőben. Ha ez nem fog működni, akkor sajnos a kiscsoportos szülők sem jöhetnek be.

Akinek több gyermeke jár hozzánk, az először az idősebbet kísérje az ő bejáratához és utána az épületet körbejárva fáradjon a kiscsoportosoknak kijelölt bejárathoz.

Azért van ennyi belépési lehetőség, hogy csökkentsük a szülők kontaktérintkezését is, ügyelve biztonságukra.

A belépési pontok alaprajzzal együtt minden bejáratnál megtalálhatóak. Az alaprajz fényképét mellékeljük Önöknek.

Belépési pontok:

1. kapu /Bea néni irodája felől/: sárga, narancs, zöld, kék, piros csoport

Gyermekek átadása:

• sárga csoport: vezetői iroda felöli bejárati ajtó,
  • narancssárga és zöld csoport: narancs és zöld terasz közti bejárat,
  • kék piros csoport: kék és piros csoport közötti hátsó torony
  1. kapu:/titkári iroda felöli bejárat/: lila, bordó, fehér csoport
  • lila csoport. titkári felöli bejárati ajtó dadus néni várja, lázmérőzi és bekíséri a gyermekeket
  • bordó és fehér csoport. egy szülő az öltözőbe kíséri, átöltözteti és átadja a gyermeket
  1. Gazdasági bejárat nagykapu: bíbor, türkiz, rózsaszín és világoszöld csoport
  • türkiz és világoszöld csoport megkerülve az épületet a türkiz és rózsaszín terasz közötti ajtóig kíséri gyermekét, ott dadus néni várja és lázmérőzés után a csoportba kíséri
  • bíbor és rózsaszín csoport: a bíbor csoporttal szembeni bejáraton az öltözőbe kíséri gyermekét, átöltözteti és átadja.

Azok a szülők, akik nem dolgoznak:

• kistestvérrel vannak otthon,
  • főállású anyaként otthon vannak,
  • jelenleg nincs munkahelyük,

gyermeküket legkésőbb ebéd után haza kell, hogy vigyék. Ez mindenki számára kötelező!

Aki ezt csak ebéd előtti hazavitellel tudja megoldani, az is jelezze számunkra.

12.30-12.45-ig lehet a félnapos gyermekeket hazavinni.

Ebéd után és délután a középsős és nagycsoportos gyermekek szülei a csoportszoba teraszajtajánál kopogjanak be és utána annál az ajtónál várják gyermeküket, ahol reggel elbúcsúztak tőle. A gyermekekért 15.30-17.00-ig lehet így jönni. Ha bekopogtak, a dadus néni átöltözteti, és az ajtóhoz kíséri gyermeküket.

17.00-18.00-ig csak a titkári iroda felöli kapu lesz nyitva, a bejárati ajtóig jöhetnek a gyermekekért, függetlenül attól, hogy melyik csoportba járnak. Ott egy dadus néni várja Önöket, aki felöltözteti, és az ajtóhoz kíséri gyermeküket.

Ez a szabályozás 2020.11.11-től szerdától visszavonásig lesz érvényben. Ha szigorítani, vagy enyhíteni kell, arról is értesítjük a Kedves Szülőket.

A fogadó órák szervezését szüneteltetjük. Ha az óvó nénitől szeretnének kérdezni, írják meg az óvoda e-mail címére, vagy írásban kapnak választ, vagy az óvónéni telefonon keresi Önöket. A bejáratoknál a dadus néniket ne kérdezzék, nem tudnak információkat adni, de ha a csoportban bármi történik gyermekükkel, a kollégák telefonálni fognak. Ha nem jelentkeznek, az azt jelenti, hogy minden rendben van.

Kérjük Önöket, hogy aki bármilyen orvosi vizsgálatra viszi gyermekét és meg tudja oldani, az aznap már ne hozza a gyermeket óvodába!

A szülői értekezlet anyagát e-mail-ben fogjuk kiküldeni Önöknek. A megrendelt adventi árukat is november utolsó hetében fogjuk átadni Önöknek, de erről még kapnak pontos tájékoztatást.

2020.november 05.                                                                                   Kenessey Beáta